Ante Cukrov postao je i formalno gradonačelnik Vodica. Primopredaja vlasti između dosadašnje gradonačelnice Nelke Tomić dr. med i njezinog zamjenika, Stipe Bosotina i novoizabranog gradonačelnika počela je u 11 sati u Uredu gradonačelnika.
Novi je gradonačelnik, Ante Cukrov upoznat s tekućim projektima, stanjem u Gradu, financijama i gradskom imovinom. Zahvalio je svojim prethodnicima i sugrađanima na ukazanom povjerenju ponovivši da će biti gradonačelnik svih građana s područja grada Vodica, uvijek dostupan onima koji trebaju pomoć Grada ili imaju prijedloge za boljitak Vodica.
Nakon primopredaje, Ante Cukrov se upoznao sa svojim novim suradnicima i djelatnicima vodičke Gradske uprave, a vodički je župnik, don Franjo Glasnović zazvao božji blagoslov.