IV. Znanstveni kolokvij Dan Ive Brešana

Datum i vrijeme: 24. svibnja 2024. 10:00 h
Mjesto: Gradska knjižnica Vodice

U čast Ive Brešana, rođenog 27. svibnja 1936., Gradska knjižnica Vodice, organizira već četvrtu godinu zaredom kolokvij Dan Ive Brešana s namjerom istraživanja i predstavljanja raznolikih dimenzija Brešanovog književno-umjetničkog stvaralaštva.
U organizaciji kolokvija partneri su profesori Odjela za filozofiju Sveučilišta u Zadru, Ministarstvo kulture i medija, Grad Vodice, vodički Centar za umjetnost i kulturu i Turistička zajednica grada Vodica.

Progam
10:00 – Uvodni pozdravi
10:15 – Pregled Brešanovog doprinosa igranom filmu (dr.sc. Nikica Gilić, Filozofski fakultet u Zagrebu, Odsjek za komparativnu književnost, Akademija dramske umjetnosti)
10:50 – Ivo Brešan - univerzalizirana zavičajnost (prof. emeritus Jure Zovko, Shaanxi Normal University Xi'an)
11:25 – Stanka za kavu
12:00 – Odnos individualne i javne istine (izv.prof.dr.sc. Marko Vučetić, Sveučilište u Zadru, Odjel za filozofiju)
12:35 – Politika povijesti i povijesni revizionizam u Pukotinama i Četiri praelementa (Josip Ćapin, asist., Sveučilište u Zadru, Odjel za filozofiju)
13:10 – Plenarna rasprava i zatvaranje znanstvenog kolokvija.

Događaj moderira doc.dr.sc. Mate Penava

DANAS