FILMSKE PUSTOLOVINE ZA DJECU I MLADE

Datum i vrijeme: 23. srpnja 2024. 10:00 h
Mjesto: Kulturni centar Vodice

Centar za umjetnost i kulturu organizira intenzivne filmske radionice za djecu i mlade (10-22 godine starosti) izrade dokumentarnog i eksperimentalnog filma koje će stručni mentori održavati u prostorijama Centra od 23. do 26. srpnja 2024. godine.
Uz stručno vodstvo polaznici će proći sve faze stvaranja filma, od razvoja ideje do razrade scenarija i knjige snimanja do produkcije i montaže.

Cijena radionice: 15 eura
Prijave do 15. srpnja na: info@cuk-vodice.hr

O RADIONICI:
Četverodnevna radionica intenzivni je program rada namijenjen prije svega testiranju vlastitih sposobnosti i vještina pod velikim mentalnim, emotivnim i kreativnim pritiskom. Sve je podređeno tome da se osjeća, i donosi odluke intuitivno, bez puno razmišljanja i gubljenja vremena. Primarna zadaća ovog programa je osvještavanje kohezijske snage grupe.

Teme su slobodne, eksperimentalne i otvorene za interpretaciju. No, polaznike se trudi potaknuti da razmišljaju i o: empatiji, solidarnosti, socijalnoj svijesti i odgovornosti, prirodi i ekologiji, ljudskim pravima.
Funkcionalni (formalni) zadaci radionice: artikulacija ideje (filmske, ili bilo kakve druge), razumijevanje filma kao skupa različitih vještina, interesa i izražajnih elemenata, usvajanje osviještene funkcije osjetila (prije svega sluha i vida), uočavanje glavnih značajki stila, svladavanje motoričkih zadataka, usvajanje novih vještina, slobodno izražavanje kroz improvizaciju.

Odgojni zadaci radionica: razvijanje kritičkog mišljenja, razvijanje slobode izražavanja, artikuliranje vlastitih misli i dojmova, razvijanje socijalne adaptacije i integracije, sposobnost sudjelovanja u dijalogu, međusobno poštivanje i uvažavanje tuđih mišljenja, emotivni rast i razvoj.

• razvoj unutrašnjeg, kreativnog glasa
• razvoj novih vještina mladih
• doprinos razvoju lokalnih sredina i zajednica, otvaranje novih perspektiva i inicijativa
• stvaranje interesa za ne-natjecateljsku, inkluzivnu kulturu